Sivilce çıkmaması için ne yapmalı? Sivilce yapan besinler hangileri?

Sivilce çıkmaması için ne yapmalı?

Evde doğal yöntemler ile sivilce tedavisinden lazerle sivilce tedavisine kadar pek çok farklı yöntemlerle sivilceleri geçirmek mümkün. Peki sivilce çıkmadan önlemek mümkün mü? Bu şekilde hem sivilcelerin tedavisi ile uğraşmak zorunda kalmazsınız hem de geride oldukça can sıkıcı olan, tedavisi uzun süren ve gerektiğinde yok etmek için yüksek fiyatlar ödemek zorunda kalacağınız sivilce lekeleri ve izleri hiç oluşmamış olur. Peki gerçekten de sivilce çıkmaması için neler yapabiliriz? Sivilce yapan yiyecekler nelerdir?

Sivilce çıkmaması için yapılması gerekenler

Sivilce yapan yiyecekler

Patates kızartması sivilceleri artırır

Vücudumuzun sağlıklı işleyişi için zeytinyağı gibi sağlıklı yağları tüketmemiz gerekir. Bu sebeple "sivilce oluşumunu engellemek için" şu besinlerden uzak durmak doğru olacaktır.

Şeker oranı yüksek besinler de sivilcelere sebep olur. Şeker, bağışıklık sistemini baskılar ve vücut bakteriyel enfeksiyonlara daha açık hale gelir. Ayrıca şeker, cildin esnek yapısının kaybolmasına da neden olur. Hem kuru hem de sağlıksız olan ciltler, enfeksiyonlara açıktır.

Gofret sivilce yapar

Bazı araştırmalar kan şeker seviyesinin çok inişli çıkışlı olmasının da sivilce oluşumunu artırdığını gösteriyor. Kan şekerini dengeli bir seviyede tutmak için şunları yapabilirsiniz:

Hepinize sivilcesiz, sağlıklı günler...


İlginizi çekebilir:

www.sivilcelernasilgecer.net