Sivilce izlerinden kurtulma yöntemleri

Sivilce lekelerine çözüm, tedavi

Sivilce izlerinden kurtulmak için krem ve ilaç tavsiyelerimiz nelerdir? Sivilce izleri için maske tarifleri ve sivilce lekelerine kesin çözüm yolları.

"Sivilce izlerinin tedavisi" aslında zannedilenden çok daha kolaydır ama ilk önce sivilcenin düzgün bir şekilde tedavisi yapılmalı daha sonra kalan izlerinin tedavisi yapılmalıdır.

Yanlışlıkla çoğu zaman sivilce tedavi edilmeden sivilce izlerinin tedavisi ile uğraşılmaktadır ki bu son derece yanlış bir yöntemdir. Sivilcenin önce kendisi tedavi edilir sonra izi tedavi edilir.

Kimyasal peeling yöntemi sivilce izleri tedavisi

Kimyasal peeling yöntemi aslında eski yüzyıllardan beri kleopatra döneminden beri yapılan bir uygulamadır. Cildin üst tabakasının soyulması olarak basitçe tanımlanabilir.

Kimyasal peeling yöntemi hem "sivilce izlerinin yok edilmesi" hem "normal cilt bakımının yapılması" hem de "ciltteki lekelerin azaltılması" amacıyla uygulanır.

Bu amaçla bazı kimyasal soyucular kullanılmaktadır ve bunların içerisinde en popüler olan yani en çok trikloroasetik asit kullanılır. Yine de cilde göre soyucu seçimi yapılır ve en uygun soyucu ile bu işlem 15-20 dakika arasında kolaylıkla yapılır.

Peeling ayrıca 'cilt bakımı' amacıyla da yapılır. Cilt bakımı amacıyla yapıldığında cilde bir canlanma, parlaklık ve duruluk getirecektir. Cilt daha düz, homojen, pürüzsüz hale gelecektir.

Kimyasal peeling uygulamalarından sonra güneşten korunmak son derece önemlidir. Peeling yapıldıktan sonra bir hafta kadar yüzde çok hafif kızarıklıklar ve kabuklanmalar olabilir. Peeling ciddi yan etkileri olan bir tedavi değildir ama yine de tecrübeli ve uzman kişilerce uygulanmaları önerilir. Sivilce izlerinin tedavisinde en basit yöntem kimyasal peeling yöntemidir ama kimyasal peeling ile bazı sivilce izlerini tamamen ortadan kaldırmak mümkün değildir.

Lazer yöntemi ile sivilce izlerinden kurtulun

Sivilce izlerinin en etkin tedavisi fraksiyonel karbondioksit lazer ile yok edilmesidir ki genellikle özel bir lazer cihazı ile 1 ila 3 seanslık uygulamalarla yapılabilen bir tedavidir. Bir saat kadar sürmektedir.

Yine lazer tedavisinde de tedaviden sonra güneşten korunmak son derece önemlidir ve fraksiyonel karbondioksit tedavilerinden sonra bir hafta kadar güneşten uzak durmanın yanı sıra hasta da kızarıklık soyulma gibi belirtiler olacaktır. Ama bu bir haftanın sonunda akne izlerinde azalma görülecektir. Çoğu zaman bir seans yeterli gelir ama ihtiyaç halinde 2 - 3 seans daha yapmak gerekli olabilir.

Evde sivilce lekelerine kesin çözüm

Sivilce lekeleri için krem ile tedavi

Sivilce izlerinden kurtulmak için krem veya ilaç tavsiyesi isteyenler için işte size mükemmel bir ürün. Sudocrem.

Bu ürün aslında sivilce lekelerine çözüm amaçlı olarak üretilmiş bir sivilce kremi değildir ama sivilce izlerine karşı çok etkilidir. Bu kremi kullanan pek çok kişi "yüzlerinde olan sivilce lekelerinden tamamen kurtulduklarını" söylemektedirler.

Bu kremi hem yeni oluşmuş sivilce lekelerinde hem de daha eski sivilce lekelerinde güvenle kullanabilirsiniz. Yüzünüzü temizledikten sonra kremden bir miktar parmağınıza alarak sivilce izlerinin olduğu bölgeye kremi iyice yedirerek uygulayın. Akşam uygularsanız sabaha kadar kalabilir hatta eğer yüzünüzde bulunan akne izleri çok derin ve eskiyse günde 2-3 defa da uygulayabilirsiniz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir nokta var. Kremi sadece sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulamalısınız. Tüm cildinize sürerseniz siyah nokta ve sivilce çıkmasında bir miktar artış görebilirsiniz. Bunun sebebi ise kremin gözenekleri kapatmasıdır.

Siz de "sivilce izlerinden kurtuldum" diyen kişilerin tavsiyesi olan bu ürünü eczanelerden temin ederek kullanabilirsiniz.

Madecassol sivilce lekelerine çok iyi gelir

Sivilce izleri krem kesin çözüm

Bu ürün de sivilce lekerine karşı çok etkilidir. Ayrıca irili ufaklı içi iltihaplı sivilcelerinizin tedavisi için de kullanabilirsiniz. Böyle sivilcelerin üzerine az miktarda uyguladığınız zaman bile 2-3 saatte sivilceyi kuruttuğunu göreceksiniz. Sivilcelerinizi iz bırakmadan yok etmenize olanak verir.

Madecassol en fazla yakın zaman önce geçmiş olan sivilce lekelerine karşı etkilidir. Yine de cildinizdeki tüm sivilce izlerinin ciddi anlamda gerilediğini görmeniz için 1 ay gibi bir süre gerekebileceğini de unutmayın.

Madecassol kremi yüzünde sivilce izleri olmayan kişiler de kullanabilir. Çok iyi bir cilt bakımı için vazgeçilmeziniz olabilir. Cildinize daha sağlıklı bir görünüm verir, cildinizi daha parlak ve daha prüzsüz hale getirir.

Oldukça etkili bir ürün olduğu için fazla miktarlarda ve her gün çok sık bir şekilde kullanmanızı tavsiye etmem. Şayet çok sık kullanırsanız cildinizi tahriş edebilir, kızarıklıklar oluşturabilir.

Elma sirkesi gerçekten işe yarıyor

Hem "sivilce tedavisi" için hem de "geçmiş sivilcelerin bıraktığı lekeler" için klasik hale gelen ve pek çok kişinin kullandığı veya en azından denediği elma sirkesi de sivilce izleri için etki göstermektedir.

Yalnız elma sirkesinin kesinlikle düşük kaliteli market ürünü değil, "doğal elma sirkesi" olması çok önemli, ayrıca bu tedavi sürecinin özellikle sivilce lekeleri konusunda biraz uzun sürebileceğinin de bilinmesi gerekir.

Küçük bir fincana yarısı kadar maden suyu ve diğer yarısına da doğal elma sirkesi ekleyin. Pamuk yardımıyla hem sivilcelerinizin hem de sivilce lekelerinizin olduğu bölgeye uygulayın. 30 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bunu günde 2-3 kez tekrarlamanız gerekebilir.

Sivilce lekelerini 3 ayda geçiren bal maskesi

Sivilce lekelerine en doğal çözümlerden biri de bal maskesidir. Bal cilt dostudur, cildin kendini yenilemesini sürekli olarak tetikler, cilde parlaklık verir.

Malzemeler:

Yumurta beyazı bir kapta çırpılıp köpürtüldükten sonra bal ve süt eklenip iyice karışması sağlanır.

Bu maskeyi cildinize küçük dairesel hareketlerle iyice yedirmelisiniz. 15 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2 defa uygulamalısınız. Yaklaşık 3 ayda sivilce izlerinin belirgin bir şekilde düzeldiğini göreceksiniz.

Hepinize sivilcesiz, sağlıklı günler dilerim.


İlginizi çekebilir:

www.sivilcelernasilgecer.net