Sivilceler için en etkili 3 sivilce tedavisi

Sivilce için maske ve tedavi

Günümüzde özellikle genç kişilerin en çok şikayet ettiği konulardan bir tanesi de sivilceler yani aknelerdir. Elbette hiç kimse özellikle genç yaşta böyle bir sorun yaşamak istemez.

Peki bu sivilceler nasıl geçer, sivilce maskeleri ile bu sivilceleri bir kaç günde geçirmek, tedavi etmek mümkün mü, sivilceleri geçiren bitkiler nelerdir?

Sivilceleri tedavi edici bazı çok etkili kürler var. Ancak kürü önermeden önce bu sivilcelerin çıkmasını tetikleyen bazı gıda maddeleri hakkında bilgi vermek gerekiyor.

Hangi besinler sivilce yapar?

En başta portakal suyu, greyfurt suyu, sarımsak, domates ve acı baharat olarak sıralayabiliriz. Bu yiyecekler sivilceleri birinci derece tetikleyen yiyeceklerdir.

Yine sivilce çıkmasını etkileyen ama bu özelliği pek fazla bilinmeyen bir meyveyi söylemeden de geçmek olmaz. Taze yaş üzüm sivilceleri ciddi anlamda artıran bir meyvedir.

Yani sivilcelerle mücadele ederken en başta sivilceleri artıran bu yiyecekler hakkında bilgi sahibi olmak ve bu besinlerden kesinlikle uzak durmak gerekiyor.

Sivilceleri geçiren kür, kesin çözüm

Malzeme olarak doğal maden suyu ve marketlerde satılan ne olduğu belirsiz olanlardan değil %100 doğal elma sirkesi. Yani bu iki malzemeyi kullanacaksınız. Özellikle elma sirkesinin doğal olması çok önemli, zira öteki türlü sivilceler üzerinde hiç bir tedavi edici etkisi olmaz.

Bir türk kahvesi fincanının yarısı kadar doğal elma sirkesi ile gene aynı oranda maden suyunu yani eşit miktarlarda alıyorsunuz ve bunları karıştırıyorsunuz.

Biraz pamuk yardımıyla yüzünüzü bu karışımla çok da bastırmadan ovalayarak güzelce siliyorsunuz. Ancak en başta dediğim gibi beslenme programına kesin olarak uymak zorundasınız aksi halde tam düzgün bir tedavi elde edilemez.

Lavanta ile sivilce tedavisi

Lavanta bitkisi ile yapılan lavanta çayı sivilceler üzerinde etkilidir ama tedavi aşaması biraz uzun sürebilir.

Yaklaşık 1 ay boyunca her akşam hazırlayacağınız lavanta çayını içmelisiniz. Belirttiğimiz gibi tedavi süresi oldukça uzun sürüyor ama hem sivilceleri kurutan bir özelliği mevcut hem de sivilcelere karşı koruyucu, önleyici olarak da çok etkilidir.

Ceviz yaprağı ile sivilceleri kurutun

Bunların dışında sivilceleri hiç bir iz bırakmadan kurutmak için ceviz yaprağını kullanabilirsiniz, sivilcelere karşı kesinlikle o da çok etkilidir. Ceviz yaprağını kurutulmuş olarak da kullanabilirsiniz ama en etkili hali onun yapraklarının taze olarak kullanılmasıdır.

Yalnız burada dikkat etmeniz gereken nokta çay olarak içmeyeceksiniz, dışarıdan uygulayacaksınız.

Bu yöntemle sivilce tedavisi için 1 su bardağı sıcak su alın. Ama püf noktası su kaynar olmamalı, 55-65 derece gibi olmalıdır. Suyu kaynattıktan sonra bir süre soğumaya da bırakabilirsiniz.

Bu sıcak suyun içine 15-20 gram kadar kurutulmuş ceviz yaprağını ufalayın. Dediğim gibi bulabilirseniz taze yaprakla yapın, çok daha etkilidir. Ceviz ağacı haziran ayında taze yapraklar üretmeye başlar, işte o dönem maksimum faydayı sağlar.

Karışımı hazırlayınca bardağın ağzını örtün ve 2 saat dinlenmeye bırakın. Bu karışımı günde 3 defa pamukla sivilceler üzerine uygulayın. Sadece 1-2 gün de bile ne kadar faydalı olduğunu siz de göreceksiniz.

Hepinize sivilcesiz, mutlu günler dilerim.


www.sivilcelernasilgecer.net